Zapraszamy serdecznie 17 i 18 maja do Adamowizny na II Grodziski Festiwal Permakultury. Weźcie ze sobą sąsiadów znajomych, przyjaciół, rodzinę, współpracowników.
Prócz wykładów (część związana ze zrównoważonym rozwojem i ESG) są ciekawe warsztaty dla dorosłych, a w sobotę również dla dzieci – pirografia, kwiaty z krepiny, badanie gleby, kule nasienne. W niedzielę przewidziana jest gra terenowa i koncert Karoliny Skrzyńskiej. Psy są mile widziane, zwłaszcza że będzie z nami Straż dla Zwierząt która będzie zachęcać do adopcji czworonogów.
A oto biogramy naszych prelegentów i edukatorów, tematy wykładów i warsztatów:
Łukasz Nowacki (sobota 17 maja 13h)
Łukasz Nowacki to konsultant i praktyk projektowania regeneratywnego z ponad 20-letnim doświadczeniem, certyfikowany nauczyciel permakultury (PDC), futurysta, ekodesigner oraz twórca ogrodów funkcjonujących zgodnie z naturą. Ukończył Ochronę Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, specjalizując się w ekohydrologii i biotechnologiach ekosystemowych. W 2011 roku założył Fundację Transformacja, w której realizuje projekty z zakresu permakultury i zrównoważonego rozwoju. Od 2013 roku tworzy od podstaw Dolinę mgieł – regeneratywne gospodarstwo agroleśne nad rzeką Pilicą, będące żywym przykładem wykorzystania zasad permakultury w praktyce.
Permakulturowa mantra czystej wody
Zapraszamy na inspirujący wykład, podczas którego dowiesz się, jak dbać o wodę w swoim otoczeniu, niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy posiadasz ogród. Poznasz proste zasady zarządzania wodą w duchu permakultury (Slow it, spread it, sink it, store it, share it). Wykład skierowany jest do miłośników natury, ogrodnictwa i zrównoważonych rozwiązań. Przywróć wodzie jej naturalny rytm, wspierając zarówno swoje otoczenie, jak i środowisko!
Dr Kasper Jakubowski (sobota 17 maja 14h) – ESG
Architekt krajobrazu, edukator przyrody, zadziczacz i renaturyzator. Dyrektor Merytoryczny i współtwórca Forest Maker. Prezes Fundacji Dzieci w Naturę. Realizuje projekty artystyczne na styku ekologii, architektury krajobrazu i sztuki. Projektuje i inicjuje sadzenie mikrolasów zakładanych w całej Polsce zgodnie z metodą dra Akiry Miyawakiego. Autor książki pt. „Czwarta przyroda: sukcesja funkcji i przyrody nieużytków miejskich” (2020). Projektant nagrodzonych naturalistycznych i naturalnych założeń zieleni prywatnej i publicznej. Propagator czwartej przyrody jako odpowiedzi na polską betonozę. Projektant ścieżek i tablic edukacyjno-przyrodniczych (Kopiec Powstania Warszawskiego, Pole Mokotowskie, Żabie Doły w Zielonkach, cieszyńskie rezerwaty przyrody). Opracował standardy zakładania stref biocenotycznych dla zarządów zieleni.
Mikrolasy Miyawaki – jak małe lasy zmieniają miejską przestrzeń?
Na kolejnych zdegradowanych terenach w polskich miastach wyrastają nowe oazy życia bioróżnorodności. Co sprawia, że inicjatywy Forest Maker – sadzenia lasów kieszonkowych zyskują coraz większe zainteresowanie – od Nowego Jorku po Grodzisk Mazowiecki? Czy mikrolasy mogą stać się realnym rozwiązaniem dla problemów środowiskowych w miastach? Opowiem o tym, jak niewielkie i odpowiednio zaprojektowane obszary zieleni mogą pozytywnie wpływać na przyrodę i lokalne społeczności, a przy okazji budować odporność naszych miast i gmin.
Dr Joanna Albin (sobota 17 maja 15h)
Z wykształcenia humanistka, z zamiłowania przyrodniczka, z powołania nauczycielka.
Prowadziła prace badawcze w dziedzinie nauczania dorosłych na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Jest certyfikowaną projektantką permakulturową (Certyfikat PDC Szkoły Projektowania Permakulturowego Permisie.pl). Zarówno projektuje siedliska, jak i edukuje w zakresie technik permakulturowych, m.in. kompostowania, polikultur, zbioru deszczówki, ogrodów społecznych i miejskich, jadalnych krajobrazów itp. Współpracuje z gminami i stowarzyszeniami, publikuje teksty edukacyjne poświęcone permakulturze. Po dekadach poświęconych literaturze, edukacji akademickiej i pracy w zawodzie tłumaczki, osiadła w małej wiosce w Małopolsce, gdzie tradycyjne gospodarstwo wiejskie przekształca w siedlisko permakulturowe.
Ogród leśny – własne jedzenie w czasach chronicznej suszy
JAK STWORZYĆ UPRAWY ODPORNE NA KAPRYSY POGODY? JAK CIESZYĆ SIĘ RÓŻNORODNYM I ODŻYWCZYM JEDZENIEM WŁASNEJ UPRAWY? CZYM ZASTĄPIĆ IMPORTOWANE ORZECHY, AWOKADO I BANANY? JAK TO, W OGÓLE JEST TO MOŻLIWE? Oczywiście, że tak!
W czasach kryzysu suszowego z pomocą przychodzi nam wiedza o naturalnych ekosystemach i ogrody leśne (albo lasy jadalne) jako formy uprawy świetnie dostosowane do trudnych warunków. Odporne, trwałe i produktywne. Współpracujące z naturą i tanie. Przynoszące korzyści już od mikroskali.
Zapraszam na wykład, na którym opowiem skąd wzięły się leśne ogrody i co mają wspólnego z lasem. Pokażę, jakie mechanizmy podpatrzone w lesie wykorzystujemy, by ogród leśny miał minimalne zapotrzebowanie na wodę. Dowiesz się, czego potrzebujesz, by zacząć.
Działaj już dziś – w ogródku, pod blokiem, na miejskim skwerku.
Wojciech Januszczyk (sobota 17 maja 16h) – ESG
Wojciech Januszczyk jest architektem krajobrazu, pracownikiem Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. Absolwent Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu oraz właściciel pracowni projektowej Krajobrazy. Fundator Fundacji Krajobrazy oraz Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni. Pełnił funkcję prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, obecnie jest honorowym członkiem SAK. Uczestnik Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, gdzie tworzy autorskie realizacje ogrodów pod cyklicznym tytułem „Protest Garden”, zwracając uwagę społeczną na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem, a także wynikające ze zmian klimatycznych i odpowiedzialnością człowieka za nie. Twórca idei „zarastania” w przestrzeniach publicznych i prywatnych. Propaguje wprowadzenie zasad gospodarki obiegu zamkniętego do architektury krajobrazu. W swoich działaniach komercyjnych kieruje się zasadą „Ogród to też dom”, wskazującą na funkcjonalny charakter przestrzeni. Dyrektor artystyczny IN GARDEN – Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej. Od 2024 koordynator Landart Festiwal. Członek Rady Programowej czasopisma „Zieleń Miejska”, gdzie prowadzi cykl „Przewrót Kopernikański”. Autor tekstów w „Architektura i Biznes”. Jego pasją jest słowo i jego moc. Pochwała lenistwa, zarastanie, równoprawność w projektowaniu przestrzeni, obalanie mitów o nieużytkach i sadzeniu drzew w mieście, nieestetyczna estetyka, czy przeciwstawianie się porównaniu współczesnego ogrodu do biblijnego raju to pojęcia na których skupia swoje działania edukacyjne.
Tworząc – niszczymy. Ogród to nie raj
Słowo zmienia obraz rzeczywistości i nasze postrzeganie. W przestrzeni dzięki słowu możemy zabijać, niszczyć, wprowadzać destrukcję z uśmiechem na twarzy. Usprawiedliwieni słowem. Przyjrzyjmy się takim słowom pochodzenia agrarnego jak chwast i szkodnik. Popatrzmy jak pod przykrywką tworzenia ogrodu czy parku dokonujemy zniszczeń w ekosystemach. Oburzamy się na dawny kolonializm, a sami obecnie kolonizujemy. Często najpierw słowem, a potem…
Czy da się zmienić nasze myślenie i podejście do terenów zieleni, tak aby w dobie zmian klimatu wprowadzać inne systemy projektowania i tworzenia?
Tak! Ale najpierw zmieńmy słowa. Zapraszam do rozmowy.
Małgorzata Lorenz (niedziela 18 maja 12h)
Permakultura i Germańska Medycyna odmieniły moje życie. Wraz z mężem żyjemy w pięknym miejscu i uprawiamy ziemię zgodnie z prawami Natury. Kochamy Naturę i staramy się ją zrozumieć, zarówno jeśli chodzi o jej prawa w kwestii uprawy gleby, jak i zdrowia. Traktujemy siebie, nasze organizmy i rośliny podobnie, dając sobie i im tylko to, co jest dobre, wspierające, naturalne. Jesteśmy małżeństwem i uwielbiamy współpracę. Żyjemy razem, pracujemy razem i razem uprawiamy ogród. On daje nam wyżywienie, jesteśmy niemal w pełni samowystarczalni żywieniowo. Zawodowo pracujemy jako terapeuci Germańskiej Medycyny. To bliskie Naturze podejście do zdrowia.
Jesteśmy amatorami, jeśli chodzi o kierunkowe wykształcenie rolnicze, natomiast jeśli chodzi o Prawa Natury, mamy na tym polu wspaniałe doświadczenia i sukcesy. Każdy z Was może mieć równie imponujące osiągnięcia, jeśli tylko tego zapragnie. Nasz dom i ogród to piękny, pozytywny świat, który wspólnie stworzyliśmy i na co dzień go udoskonalamy.
Uprawę gleby zgodną z prawami Natury promujemy na naszym kanale na YouTube i tutaj możesz nas poznać: Ogrodnictwo Intuicyjne – Permakultura TV
Koniec z nudnymi grządkami
Grządki monotematyczne, w których rośną tylko selery, a w sąsiadującej grządce tylko buraki należą do przeszłości. Dziś ważne jest to, jak dbamy o glebę i środowisko, więc podpatrujmy rozwiązania Natury. Czy ktoś widział łąkę, na której rośnie tylko jeden gatunek kwiatów? Takich naturalnych łąk nie ma. Nasze działki i ogrody mogą i powinny być równie piękne i różnorodne. Pokażę Ci, jak piękne mogą być grządki, jak można z każdej z nich stworzyć dzieło sztuki. Niech kwadraty, pasy, koła przeplatają się, zachwycając mnogością gatunków, kolorów, smaków. Pokażę Ci moje grządki permakulturowe i jestem pewna, że zachwycisz się nimi i zapragniesz też tak uprawiać.
prof. dr hab. Ewelina Hallmann (niedziela 18 maja 13h) – ważny temat
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; doktor habilitowany nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia, specjalność: żywność ekologiczna. Pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Żywienia Człowieka, SGGW; Katedry Żywności Funkcjonalnej i Ekologicznej. W swojej aktywności badawczej zajmuje się różnymi aspektami jakości surowców i produktów pochodzących z produkcji ekologicznej w porównaniu do ich odpowiedników z produkcji konwencjonalnej. Interesuje się również wpływem żywności ekologicznej na zdrowie ludzi i zwierząt, rozwojem rolnictwa ekologicznego w Polsce i na świecie . Zajmuje się również szeroko zakrojonym upowszechnianiem wiedzy na temat jakości żywności ekologicznej i składu surowcowego owoców i warzyw. Jest autorem wieli publikacji naukowych i popularno-naukowych częściowo uwzględnionych w bazie Web of Sciences.
Dlaczego warto wybierać i spożywać żywność ekologiczną?
Żywność ekologiczna. Każdy pewnie o niej słyszał. Niestety w Internecie i wszelkich mediach krąży o niej wiele mitów i niesprawdzonych informacji. Spróbuję dzisiaj zmierzyć się z tym wyzwaniem i obalić niektóre mity. Czy faktycznie żywność ekologiczna jest inna od żywności produkowanej na masową skalę? Czym różni się w składzie chemicznym żywność ekologiczna od konwencjonalnej? Czym kierują się konsumenci w wyborze takiego, a nie innego rodzaju żywności? W jaki sposób żywność ekologiczna pokrywa zapotrzebowanie naszego organizmu? Czy faktycznie żywność ekologiczna w smaku jest lepsza gorsza taka sama od żywności konwencjonalnej? Warto będzie przyjść i posłuchać wykładu, a może faktycznie żywność ekologiczna stanie się nieodłącznym elementem naszego stylu życia…..Zapraszam na wykład.
Dr Adam Barcikowski (niedziela 18 maja 14h)
Doktor nauk prawnych i ekonomista, projektant permakultury, prowadzi niewielkie gospodarstwo permakulturowe na skraju Puszczy Kampinoskiej, autor powieści i opowiadań fantastycznych. Współpracuje z miesięcznikiem poświęconym ochronie dzikiej przyrody „Dzikie Życie”, gdzie pisze regularnie artykuły.
Płynne podstawy istnienia: czy woda jest surowcem?
Woda jest tematem rzeką 😉
Zapraszamy na wykład!
Agnieszka Korniluk (niedziela 18 maja 15h)
Lekarka weterynarii, projektantka permakultury, członkini zespołu redakcyjnego „Zielonych Wiadomości”.
„O zwierzęciu, które zapomniało, że jest częścią natury”
Zapraszamy na wyjątkowy wykład, który łączy refleksję nad miejscem człowieka w świecie przyrody z innowacyjną formą wizualizacji – facylitacją graficzną. Agnieszka Korniluk, zabierze nas w podróż relacji człowieka z naturą. Wykład eksploruje paradoks współczesnego świata, w którym człowiek – mimo bycia integralną częścią przyrody – działa na jej szkodę, prowadząc do utraty siedlisk i wymierania gatunków. W oparciu o filozofię ekologii głębokiej Arne Naessa, zastanowimy się:
• Dlaczego antropocentryzm jest ślepą uliczką cywilizacji,
- Jak utrata bioróżnorodności destabilizuje ekosystemy,
- Czy filozofia ekologii głębokiej może być kluczem do odbudowania zerwanej więzi?
Wykład nie ograniczy się do biernego słuchania. Uczestnicy będą mieli okazję aktywnie włączyć się w proces tworzenia obrazu, dodając swoje przemyślenia i pomysły na „powrót do natury”.
Wykład to połączenie nauki, filozofii i sztuki. Jego celem jest pobudzenie do głębokiej refleksji nad naszą rolą w ekosystemie Ziemi. Czy jesteśmy tylko konsumentami zasobów planety? A może potrafimy być jej opiekunami?
Spacer botaniczny
Katarzyna Pruzińska (sobota 17 maja 17h15)
Katarzyna Pruzińska – przewodniczka po świecie przyrody, eko-edukatorka, facylitatorka połączeń z naturą. Jako trenerka Leśnej Bandy Warszawa corocznie prowadzi warsztaty w przyrodzie dla blisko tysiąca dzieci, budując w nich więź z naturą. Uczy praktycznego zastosowania roślin i grzybów, sztuki tropienia, bushcraftu, sposobów na etyczne, bezpieczne i przyjemne przebywanie w naturze. Kilka lat temu założyła firmę Las Lab – przestrzeń do poznawania i doświadczania przyrody dla osób dorosłych i seniorów. Certyfikowana przez Forest Therapy Hub przewodniczka kąpieli leśnych (Shinrin-yoku) – japońskiej metody terapii lasem.
Spacer botaniczny – Botanika funkcjonalna, czyli chwasty w roli naszych dzikich sprzymierzeńców
Wybierzemy się na krótki spacer, na którym przyjrzymy się z bliska napotkanym, dziko rosnącym roślinom. Nauczymy się je rozpoznawać, aby móc potem samodzielnie po nie sięgać. Porozmawiamy o tym, jak praktycznie mogą nam pomóc w codziennym życiu, przydać się w kuchni, apteczce czy innych, mniej oczywistych, a ciekawych kontekstach. Poznamy najprostsze, nie wymagające wiedzy specjalistycznej ani wielkiego zaangażowania przepisy. Po tym spacerze świat roślin już nigdy nie będzie taki sam: z łanów zieleni zaczną się wyłaniać konkretne, zupełnie niezwykłe i kuszące nas wyglądem, zapachem, smakiem i innymi walorami rośliny.
Warsztaty dla dorosłych
Bezpieczeństwo żywnościowe (sobota 17 maja 13h-16h) – ESG
Warsztat poprowadzi Marta Zwolińska-Budniok.
Ekspertka ds. komunikacji klimatycznej. Założycielka Po co to eko, marki i firmy szkoleniowo-doradczej, która od 5 lat wspiera społeczności i organizacje w zaangażowaniu wokół kwestii klimatycznych i środowiskowych. Absolwentka Kursu Edukatora Klimatycznego (80 h) prowadzonego przez Fundację Edukacji Klimatycznej (2024-2025), Absolwentka Polskiej Szkoły Agroekologii (2024) Ambasadorka Europejskiego Paktu Klimatycznego działającego przy Komisji Europajskiej (2024-2025), od 2024 roku członkini Rady ds. wdrażania edukacji klimatyczno-środowiskowej w woj. śląskim przy Kuratorium Oświaty w Katowicach, od 2024 roku członkini Rady Fundacji Instytut Strategii Żywnościowych GRUNT. Nominowana w 2024 roku do tytułu WSZECHMOCNE dla Planety w konkursie WP Kobieta.
Trenerka z doświadczeniem pracy z różnorodnymi grupach: od studentów studiów podyplomowych ESG, przez urzędników i pracowników samorządu, pracowników korporacji, w tym kadry zarządzającej, wykładowców akademickich, osoby aktywistyczne, po pracowniczki ośrodków kultury w małych gminach i NGO.
Prowadzi szkolenia w zakresie zmiany klimatu (Climate Fresk / Mozaika Klimatyczna), ekosystemów przyrodniczych (Mozaika Bioróżnorodności) oraz autorskie warsztaty dot. bezpieczeństwa żywnościowego.
Podkasterka, autorka ponad 100 wywiadów z ekspertami nt. zielonej zmiany w autorskim podkaście Po co to eko, podkaście “Kierunek Europa” nagrywanym we współpracy z Punktem Informacyjnym KE w woj. śląskim Europe Direct Śląskie oraz prowadząc liczne panele i debaty dot. m.in. zmiany klimatu, komunikacji i angażowania, zielonych rozwiązań dla miast i bezpieczeństwa żywnościowego.
Z wykształcenia socjolożka, zaczynała karierę zadowodową w NGO jako Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Górnośląski Klaster Kreatywny (2010-2014), następnie pracowała w branży IT jako ekspertka ds. komunikacji korporacyjnej (2014-2020) i ekspertka ds. komunikacji w produktach IT dedykowanych oszczędności zasobów w ramach smart city – klientami produktów byli TAURON Dystrybucja i największe Przedsiębiorstwa wodociągowe w kraju, w tym Wrocław, Kraków (2021-2023).
Od 2023 właścicielka Po co to eko – firma poza edukacją liczy też ślad węglowy i wspiera strategie ESG oraz GOZ (w 2023-2024 współpracowała z projektem Planet Reuse, przyspieszającym przechodzenie opakowań na wielorazowe).
ZAPISY z nazwą warsztatu prosimy kierować na adres: stowarzyszenie.moc.korzeni@gmail.com
Mozaika Bioróżnorodności (niedziela 18 maja 12h-15h) – ESG
Warsztat poprowadzi Katarzyna Banul-Wójcikowska z Instytutu Strategii Żywnościowych „Grunt”. To niezależny think tank, który dostarcza wiedzę, narzędzia i wsparcie na rzecz transformacji systemów rolno-spożywczych, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Dążymy do uzdrowienia systemu żywnościowego, wspierając zrównoważoną produkcję, sprzedaż i konsumpcję żywności. Chcemy, aby zdrowa, lokalna i wysokiej jakości żywność była dostępna dla wszystkich, a rolnicy mieli stabilny rynek zbytu. Wspieramy samorządy, producentów i konsumentów w podejmowaniu świadomych decyzji, które wzmacniają bezpieczeństwo żywnościowe i lokalne społeczności.
Różnorodność biologiczna leży u podstaw wszystkich aspektów naszego życia, od gospodarki po codzienne funkcjonowanie. To dzięki niej mamy dostęp do żywności, wody, dobrej jakości gleby czy naturalnej ochrony przed wirusami. Niestety, działalność człowieka powoduje, że bioróżnorodność zanika szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Tymczasem media wspominają o niej ośmiokrotnie rzadziej niż o zmianie klimatu, mimo że jej ochrona jest równie istotna, a nawet pilniejsza.
Mozaika Bio to interaktywny warsztat, który w przystępny sposób dostarcza wiedzy o wpływie bioróżnorodności na nasze życie i gospodarkę. Bazujemy na najnowszych raportach Międzyrządowej Platformy Naukowo-Politycznej ds. Różnorodności Biologicznej i Usług Ekosystemowych (IPBES), będącej globalnym autorytetem w tej dziedzinie. Grupa wspólnie układa karty mozaiki, co jest pretekstem do dyskusji między uczestnikami, dzielenia się wiedzą, odkrywania powiązań między elementami opisanymi na kartach.
Cel warsztatu
• Zrozumienie znaczenia bioróżnorodności i jej wpływu na różne sektory gospodarki.
• Analiza procesów prowadzących do jej zaniku i konsekwencji tego zjawiska.
• Wskazanie działań zaradczych, które mogą podjąć organizacje i jednostki.
• Pobudzenie refleksji i inspiracja do dalszych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności.
Grupa docelowa
• Pracownicy firm i organizacji zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju.
• Osoby odpowiedzialne za strategie środowiskowe i ESG w firmach.
• Decydenci, samorządowcy i przedstawiciele instytucji publicznych.
• Osoby zainteresowane tematyką ochrony środowiska i klimatu.
Czas trwania: 3 godziny.
Forma: Stacjonarna (6-14 osób)
ZAPISY z nazwą warsztatu prosimy kierować na adres: stowarzyszenie.moc.korzeni@gmail.com
Koncert
(niedziela 18 maja 17h)
Karolina Skrzyńska z zespołem – Spacer muzyczny po lesie wyobraźni
Zabierzemy was na Spacer muzyczny po lesie wyobraźni.
Jeśli jeszcze nie znacie Karoliny Skrzyńskiej, co nieco o niej poniżej:
Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, swoje miejsce odnalazła też w muzyce filmowej („Chłopi”, „Dewajtis”, „Warsaw by night”, „Last Oasis”, „Forst” i inne), teatralnej a także do gier komputerowych.
Jej wrażliwość muzyczna, świadomość możliwości i potrzeba wyrażania tego, co ważne, doprowadziły do stworzenia własnego języka, nie znającego podziału kulturowego czy stylistycznego. Inspiruje, ciekawi i nie daje się zapomnieć.
W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album „W oddali” (Mystic Production). W 2017 roku, nakładem Wydawnictwa Polskiego Radia premierę ma drugi krążek artystki „Palcem po wodzie”.
Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, nie jest to jednak typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, i tego co współczesne. Artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami zabierają słuchacza w wieloznaczeniową podróż, malowaną barwami akustycznych instrumentów, poetyckimi tekstami i śpiewem, który jak wiatr raz gładzi korony drzew… a raz wyrywa je z korzeniami. To w ich muzyce wciąż można odnaleźć echa dawnego świata, w którym ludzki smutek najlepiej rozumiały wierzby płaczące, a miłość rozkwitała wraz z śpiewem wiosennych ptaków.
Zadanie publiczne pt. Natura Naturalnie jest współfinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki w wysokości 10 000,00 zł
Jeśli podoba się wam to co robimy, chcecie i możecie nas wesprzeć, byśmy mogli realizować jeszcze śmielsze przedsięwzięcia, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie finansowe na nasze konto z dopiskiem „Darowizna”.
PKO BP 90 1020 1055 0000 9602 0586 8007